confessions

muhalif kimligi

Adıyakşı - Toktamış yazar

  1. toplam giri 36
  2. takipçi 3
  3. puan 955

altay sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

muhalif kimligi
Zamanında severek yazarlık yaptığım sözlüğe laf edildiğini gördüm yine (bir sözlüğün sahibi hemde). Ve yine aynı sözlük. Küçük bir tepki vereceğim.

Nar sözlük açıldığı günden itibaren günde 346 entry girmiş istatistiklere göre. (1 yıl 11 ay 25 gün)

Kirve sözlük açıldığı günden itibaren günde 1.969 entry girmiş istatistiklere göre. (4 ay)

Bu çok sevgili nar sözlük, ben kirve sözlükte yazar iken durduk yere siz bize reklam attınız, reklamcılar tarzında sataşmaya başladılar. Kirve yönetimi olumlu yaklaşmalarına rağmen bu olay hiç kapanmadı.

Şubat ayında yayın hayatını sonlandıran, Nisanda ise issden çekilen bir sözlük için 6 ay sonra dahi laf söyleyebilecek bir sözlükler, evet.

Öncelikle 6 ay sonrası için girdikleri entry:
altaysozluk.com/foto

Güya her sözlük zaten bu arkadaşlara reklam atıyor, bu arkadaşların binlerce yazarı, mükemmel bir sözlüğü var.

Birde İnci sözlükten bir entry paylaşalım.
altaysozluk.com/foto

İnsanlara reklam atıyor diye olmayan bir şeyi bile aylar sonra hatırlatıp kendini hep haklı gösteren sözlüğün bu yaptığıda reklam iken sesleri çıkmıyor. Bunu yapan kişide yönetici (buranın kağanı)

altaysozluk.com/foto

Şimdi, bu arkadaşlar kendinden katlarca büyük olan sözlüğe iftira atıp kendi yazarlarına acitasyon yapmaları çok güzel.

"sözlüğün yavaş olması bizden dolayı değil script sorunlu" diyen bu arkadaş, sözlük kurulduğunda sözlüğünde yine girilmiyor idi
503 hatası veriyordu hep, Amerika sunucunda. Hep mi aynı scripti kullanıyordunuz? Milleti kandırmayı bırak panpa, kimse gerizekalı değil kanmıyor.

Yapmayın abicim, millete laf ettiğiniz şeyi yapıp rezil duruma düşmeyin.

Edit: boşuna laf hakkı doğmasın şahıslara, kendilerini Allah sanan, bu işlere yıllarını harcamış insanların yorumlarını görmeyip üstünlük taslayanlara yorum hakkı vermeye gerek yok. Kullandıkları hostingi kim bilir kaç yüz kişi kullanıyor, en fazla alacağı hosting fiyatı aylık 7 dolar olan adamlara benim paylaşımsız sunucuma (aylık fiyatı 200 euro) sözlüğü geçirelim, kasma kalmaz dediğimde cevap bile vermediler. O kadar kendilerinden eminler madem, v2 gelsin görüşürüz.

altay sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

muhalif kimligi
Sözlük ortamları çöp olmaya başladı. Bakıyorumda eskisi gibi sözlükçü ruhu hiçbir yerde yok. Var olan sözlüklere bakıyorum, sahipleri bırakıp gitmiş ya da ilgilenmiyor, hepsi bıkmış bu ruhtan. Çünkü "yıllarca yazarlık yaptık, şimdi sıra sizde aha sözlük, aha entry yazma yeri" mantığında şu an. Bunu gerek yaşın ilerlemesi, gerek yıllarca sözlük yazarlığı yapıp artık bıkkınlık gelmesinden dolayı yaptıklarını düşünüyorum. Umarım iyimser yaklaşıyorumdur.

Bazen bakıyorum, 5 yılı deviren sözlük hayatımda ne sözlükler geldi geçti diye. Gelen geçen sözlüklerin hiçbiri bu kadar yüzsüz olmamıştı. Hepsinin kendi içinde kalitesi vardı. Diğer sözlüklere gidip "eeğeğeğe reklam eğeğeğ" tarzı şeyler hiç olmamıştı. Birde 2 yıla bakıyorum, bakmaz olaydım. Diğer sözlüklere iftira atıp, oradaki adminlere sallayıp insanları kötüleyip yazar çekmeye çalışan mı dersin? Yoksa bir yerin yazarlarını çalmak için saldıran mı dersin. "klon" damgası kadar saçma bir şey bu. Altayada klon demişlerdi mesela, daha önce Türkçü sözlük var mı diye bakıyorum, 9 yıl önce kısa bir süre ayakta kalan bir sözlük dışında yok. 9 yılın ardından ölmüş bir şeyi canlandıran bir sözlük "klon" peki, şu anki sözlüklere bakıyorum birde X sözlük, ekşi sözlüğün birebir kopyası. Tek farkı tema. X sözlüğün yazarı özgün bir sözlüğe "klon" derken yazdığı klon sözlüğe "özgün" diyor.

Peki gerçek sözlükçülük bu mu? Hayır adamım, bu değil. Lütfen kendinize gelin, böyle devam ederseniz 2020'yi göremeyeceksiniz bile. Ben yazarları düşünüyorum, yazarların emeklerini.

Yazar burda tüm sözlüklere laf etmektedir, kişisel olaylardan dolayı herhangi bir sözlüğe sallama yoktur, öyle anlayanda anlasın gram umrumda değil

yazbee

muhalif kimligi
Türkiye'nin yerli ve milli sosyal medyası. 2014 yılından beri geliştirme aşamasında olan YazBee, 29 gün önce beta sürümüyle yayınlanmaya başlandı. 29 günlük süreçte 200.000 üyeye emin adımlar ile ilerleniyor.

YazBee.com
0 /