confessions

kıpçak bey

boğaçhan - Yabgu

  1. toplam giri 1841
  2. takipçi 28
  3. puan 46622

yahudilerin başarılı olmasının en büyük sebebi

kıpçak bey
birbirlerini azami derecede kollamaları ve aralarından su sızmayacak şekilde birlik olmalarıdır.

atamız oğuz kağan da oğullarına bir araya getirilmiş okların kırılamayacağını gösterirken bu dersi vermek istemiştir.

lakin 21. yy'da biz türk'lerin birbirlerini kollaması ya da kuvvetli bir birliktelik oluşturması için ya bi savaş çıkması gerekir, ya bir askeri harekat ya da önemli bir milli maç.

24 eylül 2019 istanbul depremi

kıpçak bey
fakülte binasını boşaltmamıza rağmen hemen ardından arkadaşımdan gelen mesajla hocanın ders işlemeye başladığını ve yoklama alacağını öğrenmemle birlikte okuldan ve hayattan ümidimi kestiğim depremdir. halbuki diğer kampüsteki derslerin iptal edildiğini öğrenmişizdir.

iyi sallamış ve kendini iyice hissettirmiştir ve çok şükür ki yıkıma sebep olmamıştır. umarım daha büyük bir depremin artçısı değildir.

herkese geçmiş olsun.
2

rum ateşi

kıpçak bey
(bkz:grejuva)

kızgın kömür, kükürt ve zift karışımından oluşan bir karışımdır. Suda yanma özelliği ile bilinir hatta Su eklendikçe alevi artar. İstanbul'un fethi sırasında bizanslılar türk ordusuna karşı bu mereti kullanmışlardır.

daha detaylı bilgi için;
wikiwand

emine bulut

kıpçak bey
küçücük yavrusunun gözü önünde boğazı kesilen ve o küçücük yavrunun “lütfen ölme anneciğim” feryadı karşısında “ölmek istemiyorum” diyerek çaresizce can veren -vahşice katledilen- bir anne.

anneler öldürülmesin artık. çocuklar annesiz kalmasın. canavarlara gereken ceza fazlasıyla verilsin. adalet istiyoruz! kısas istiyoruz! bedel istiyoruz!

biz susuyoruz
öfkemizi siz anlayın

enfj-t

kıpçak bey
16 personalities kişilik testinde önder kişiliğinin kodudur.

“Doğru yaptığınız her şey dışarıya doğru dalgalanır ve herkesi etkiler. Duruşunuz, kalbinizi parlaklaştırır veya endişelerinizi iletir. Nefesiniz, aşkı etrafa ışıklar halinde saçar ya da odayı depresyona sokacak şekilde bulandırır. Kısa bir göz atışınız keyfi uyandırabilir. Kelimeleriniz özgürlüğe ilham verir. Her hareketiniz kalpler ile zihinleri açar.”
David Deida


ENFJler tutku ve karizma ile dolu doğuştan liderlerdir. Nüfusun yüzde ikisini oluşturan ENFJler, çoğu zaman diğerlerine ulaşan ve onlara başarmak ve dünyada iyi bir yer yapmak için ilham veren bizim politikacılarımız, koçlarımız ve öğretmenlerimizdir. Nüfuza sebep olan doğal bir güven ile ENFJler, gurura ve diğerlerini hem kendilerini hem de topluluklarını iyileştirmek için çalışmaya rehberlik etmekten kaynaklanan haza büyük atfederler.

İnsanlar, güçlü kişiliklere çekilirler ve ENFJler güvenirlik, endişe ve fedakârlık saçarken, bir şeyin söylenmesi gerektiğini düşündüklerinde ayağa kalkıp, konuşmaktan korkmazlar. Diğerleriyle özellikle yüz yüze iletişim kurmayı doğal ve kolay bulurlar ve onların Sezgisel (N) özelliği ENFJ kişilik tipinde olan insanlara gerek gerçekler ve mantık üzerinden gerekse de ham duygular üzerinden her akla ulaşmakta yardımcı olur. ENFJler, insanların motivasyonlarını ve açıkça kopuk etkinliklerini kolaylıkla görürler ve bu fikirleri bir araya getirip, diğer insanlarla büyüleyicilikten aşağı kalmayan bir belagat ile ortak bir hedef olarak iletişime geçebilirler.

ENFJlerin diğerlerine olan ilgileri bir hata derecesinde samimidir. Birisine inanırlarsa, diğer kişinin problemleri ile çok iç içe olurlar ve onlara çok fazla güvenirler. Şanslı olarak, bu güven, kendi kendini yerine getiren bir kehanet olmaya meyillidir çünkü ENFJlerin fedakârlıkları ve güvenirlikleri önem verdikleri insanların daha iyi birilerine dönüşebilmeleri için ilham vericidir. Ama eğer dikkatli olmazlarsa, iyiliklerini gereğinden fazla uzatabilirler ve bazen diğerlerini hazır olduklarından ya da istediklerinden daha çok ileri gitmek için iterler.

ENFJler, bir başka kapana karşı da kolay incinebilirler: Kendi hislerini yansıtmak ve analiz etmek için devasa bir kapasiteye sahiptirler, ama eğer diğerlerinin vaatlerine çok fazla kapılırlarsa bir çeşit duygusal bir kuruntuya kapılabilip, diğer insanların sorunlarını kendi içlerinde görmeye başlarlar ve kendilerinde doğru olmayan bir şeyi onarmaya çalışırlar. Eğer bir başkasının tecrübe ettiği limitler nedeniyle geri duracakları bir noktaya gelirlerse, bu, ENFJlerin geçmiş çıkmazları görme ve bir deva olma yeteneklerini engeller. Bu olduğu zaman, ENFJler için geri çekilmek ve gerçekten de ne hissettikleri ile bir başka perspektiften bakılması gerekilen ayrı bir meselenin ayrımı yapabilmek için özdüşünümlerini kullanmaları önemlidir.


ENFJler samimidirler ve konuşma zamanı konuşma, iş zamanı iş yapan insanları önemserler ve onları liderliği ele almak, birliktelik sağlamak ve ekiplerini bulaşıcı bir istekle motive etmek kadar hiçbir şey mutlu edemez.

ENFJ kişilik tipindeki insanlar, bazen kendilerini hataya da sürükleyen tutkulu birer fedakârlardır ve diğer insanlar ve inandıkları idealler için ayağa kalkarken kendilerine olabilecek talihsizlikten korkmaları mümkün değildir. Birçok ENFJ'nin ABD başkanları olması şaşırtıcı değildir. Bu kişilik tipi, ister bir ulusu refaha ulaştırmak olsun, isterse de küçük halı saha takımlarını zor kazanılmış bir zafere taşımak, daha berrak bir geleceğe doğru yol göstermek isterler.
0 /