confessions

kendine muhalif

Tunahan - Toktamış yazar

  1. toplam giri 122
  2. takipçi 4
  3. puan 3450

Altay sözlük yazarlarının karalama defteri

kendine muhalif
Mutlu etmeyeceksen meşgul de etmeyeceksin.

Kendimden vermeye, tahammül göstermeye, en ufak bir mutsuzluga, krize, drama gücün yok artik.

Küçük bir mutluluk istiyorum, bu kadar. Biraz sadakat, biraz sevgi. Daha fazlası degil. Ama daha eksiği de degil. Bu bari esirgenmesin istiyorum...


Kalbim, zihnim, ruhum... her seyimle yorgunum artık. İskalama şansım yok. Kendimi yıpratmak için de halim yok. Mutlu etmeyenlere meşgul olmayacağım bundan sonra...


altaysozluk.com/foto


evlilik

kendine muhalif
Evlilikler niye yürümüyor artık biliyor musunuz ?

Çünkü insanlar artık birbirlerini olana kadar seviyorlar , ölene kadar değil...

Halbuki evlilik iyi kötü, olana da ölene de beraber katlanmaktir.

imkansız aşk

kendine muhalif
Akla hırsız polisin

" Sen iimkansiizsin
Sensizlik iimkaansiiiz
Aaaşk iimkaansiiiz!"

Cümlesini getirir.


Böyle şeylere bel bağlamayın arkadaşlar. Hayat ne yazık ki platonik olacak kadar uzun değil. Sevdiğiniz ve sevileceginiz biriyle olmayı tercih edin.
Hem en nihayetinde " siz elmayı seviyorsunuz diye, elma da sizi sevmek zorunda değil."

Seviyorsan ne olursa olsun söyle bence, baskalarina fırsat verme. Çünkü söyler de kollarının altında sararlar, kaldıramazsin, agirina gider. Bakar bakar durursun.


Soyledinse ve olmadıysa da kendini onar. Ama başka bir kadinla/ adamla değil. Kendi kendinle,kendini daha çok severek. Reddedilmeyi kompleks haline getirmeyerek.
2

altay sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

kendine muhalif
"Ruhun mu ateş, yoksa o gözler mi alevden?
Bilmem bu yanardağ ne biçim korla tutuştu?
Pervane olan kendini gizler mi hiç alevden?
Sen istedin ondan bu gönül zorla tutuştu.

Gün, senden ışık alsa da bir renge bürünse;
Ay, secde edip çehrene, yerlerde sürünse;
Her şey silinip kayboluyorken nazarımdan,
Yalnız o yeşil gözlerinin nuru görünse…"

h.N.A.

düşün ki o bunu okuyor

kendine muhalif
Allah bu dünyada benim başıma bir bela vermişse bu ailede dünyaya gelmiş olmakla vermiştir. Senin kızın olmakla vermiştir. Bütün hayatımı s......p attın. Senin sorumsuzlukların, yuzsuzluklerin, hayvanliklarinla geçti bütün ömrüm. Allah'ın belası pislik şey... Seninle aynı evde yaşamaya bile tahmulum yok. Elimden gelse seni bir kaşık suda bogarim. O kadar tiksindirici bir insansın ki... Sırf varlığın bile bir zarar.


Senin yüzünden tüm erkeklerden tiksiniyorum. Sigara kokusundan nefret ediyorum. Senin yüzünden bulunduğum ortamlarda çok başarılı bir insan olduğum halde kendime gram değer vermiyorum. Senin yüzünden kendimi kendi gözümde ne kadar assagalayabilecek, ne kadar onemsizlestirebileceksem o kadar onemsizlestiriyorum! Ne kadar donanımlı hale gelirsem geleyim benim için bir şey ifade etmiyor. Bir hiçten ibaret olarak kalıyorum.


Senin yüzünden hep ezik ve gariban kaldım. Dereceyle kapattigim şeylerde bile kendimi o dereceye layik görmedim. Kendi standartlarinin üstünde bir ayakkabi, bir kıyafet alsam, senin neyine diye kendimi assagiladim. Birey olamadım...

Yukseldigim yukseldigim ve yukseldigim halde asla kendimi kıymetli sayamadim. Önemli biri olduguma ikna edemedim. Kıyafetin kötüsünü, ayakkabının kalitesizini, başarısızlığı kendime hak reva gördüm. Güzel olan şeylerin bana layık olmadığını düşündüm.


Senin yüzünden sabahtan akşama değin aç kaldigim halde 3 liralık bir tostu yerken bile, ya bir daha bunu alamayacağım zamanlar gelirse diye, 100 defa düşünüp de öyle aldım!

Senin yüzünden kendimi değersiz, kıymetsiz, assagilik bir varlık olarak algıladım. Birey olamadim. Kendimi tamamlayamadim. Ve yine senin yuzunden geriye kalan hayatımda psikolog psikolog dolaşmak zorunda kalacağım.


Senin yüzünden kendimi en hakir muamelelere layık gördüm! Birisi beni yolda durdurup bagirsa, hatta bir tokat atsa sırf kabahatsiz bile olsam " acaba nerde kabahatliyim" diye düşünecek bir birey oldum.


Senin yüzünden , içli, içine kapanık, ağır melankolik ve hatta travmatik bir çocukluk geçirdim. Beni koskoca bir insan olmak zorunda bıraktın.

Allah belanı versin!

unutulmaz film sahneleri

kendine muhalif


ramiz: bugün değil mi düğün, ne yapıyorsun burada? korkuyor musun? korkma, mutlu olucan. kenan, iyi bakacak sana. layık olacak. benim gibi değil o. hiç üzmeyecek seni.
selma: üzerse.
ramiz: bana gelicen.
selma: niye?
ramiz: çünkü ben.. kırk yılda geçse seni seviyor olacağım.
0 /