arap kültür emperyalizmi

kama tarkan kağan
Arapların bile illallah ettiği durumdur

İslamın yayılma yıllarında gerek kur'an-ı kerim'in arapça olması gerek emevilerin arapları ön plana alan zihniyeti yüzünden birçok kavim ya araplamış ya da araplara karışarak asimile olmuştur misal arabistan'da dilleri arap olup din olarak hala musevi olan kabileler bunlara örnek yine körfez kısmında yaşayan zerdüşt fars aşiretlerinin de islamı seçip sonradan arap olduğu bilinmektedir

Hatta lübnanlılar bu kimlikten pek rahatsız olacaklar ki biz arap değiliz kenanlıyız derler kendileri de inanır mı buna bilinmez tabi

Suudilerin türklere ve farslara kıl olma nedeni de bundan kaynaklanır mısır,mezopotamya,filistin'in tamamı fas,tunus,cezayir,libya' nın ise kıyı yerleri araplaştı ama türkler ve iranlılar niye araplaşmadı yer bitirir onları

Ama türkiye'de dönen araplaşma değil ayrı bir şey suriyeli,kürt,afgan,ermeni,rum gibi her topluluğu ön plana çıkarıp türkleri silmek amaç bu yüzden tez vakitte suriyelilerin siktir edilmesi lazım.

şerefliler taviz vermez şerefin tavizi yoktur

Kutay
ötüken dergisi 24. sayısında atsız atanın kaleme aldığı Düşmana Taviz Verilmez adlı makalesinde dile getirdiği sözdür.

makalenin tam metni aşağıdadır.

Taviz bir fedakârlıktır. Ancak dosta karşı yapılır. Düşmana verilen taviz bir nevi yenik düşmeden başka bir şey değildir.

Taviz hangi düşmanı isteğinden vazgeçirmiş, hangi taviz veren kazançlı çıkmıştır ?

Zaman kazanmak üzere geçici bir zaman için verilen taviz, taviz değil, karşı saldırı için bir gerilme ve gerilemeden ibarettir. Böyle bir düşünceyle yapılmayan, karşıdakini durdurmak, daha ileri gitmesini önlemek için verilen taviz yenilmektir. Bunun başka adı yoktur.

İkinci Cihan Savaşı”ndan önce İtalya, Somali ve Eritre”ye asker yığarken bu hazırlığın Habeşistan”ı istilâ için olduğu hiçbir şüpheye yer bırakmayacak kesinlikle herkes tarafından bilinirken Habeşliler, sınıra asker toplamamak gibi bir tavizle İtalya”yı belki durduracaklarını ummanın cezasını çok acı şekilde çektiler. O taviz, yani o gaflet yerine, İtalya daha ilk yığınaklarını yaparken, iptidai ordularıyla Eritre ve Somali”ye saldırsalardı sonuç büsbütün başka olur, hiç olmazsa Habeşistan istilası yıllarca geriye kalırdı.

İkinci Cihan Savaşı”ndan önce ve savaş sırasında Türkiye”nin Rusya”ya manevi alanda verdiği tavizler, devlet başkanı ağzıyla Türkçülük ve Turancılığın kötülenmesi Ruslar”ın Türkiye üzerindeki emellerinden hiçbirini durdurmadı. Türkiye”ye saldırmak için ilk hazırlıklarını alman ordularının Rusya”ya girmesi üzerine geri bıraktıkları gibi, ikinci hazırlıklarından da Japonya”da patlayan atom bombası üzerine vazgeçtiler.

Bununla beraber doğu illerimizden bazılarıyla Boğazlar”da üs istemekten geri kalmadılar.

Tavizin hiçbir güçlüğü çözmediğinin son örneği Kıbrıs meselesidir. Yunanistan gibi küçük ve âciz bir devlet bile tavizlere kanmamıştır.

Çünkü düşmana taviz verilmez. Düşmana verilen taviz onun cüretini ve iştahını arttırır. Taviz, dostun gönlünü kazanmak için verilir. Düşmanın bir gönlü yoktur ki kazanılsın.

Taviz vermeyi kabul eden, hele bunda devam eden, yenilmeyi kabul etmiş demektir.

Taviz verene başkaları, kavga çıkarmadığı için belki aferin der ama kimse onu şerefli ve haysiyetli saymaz.

Şerefliler taviz vermezler. Şerefin tavizi yoktur.

kapalı tohumlular

queen♛
Kapalı tohumlular, çiçekli bitkiler ya da anjiyospermler, bitkiler aleminin çoğunluğunu kapsayan bir şubedir. Kara bitkileri içindeki en önemli topluluğu, "çiçekli bitkiler" oluşturmaktadır. Yeryüzünün en gelişmiş ve baskın bitkileridir. Morfolojik olarak, ot, çalı gibi değişik formları bulunur.

ascomycetes

Çalıkuşu ❤
Bilinen çoğu maya ve küfün bulunduğu fungi sınıfı. Bu sınıf içinde bulunan üyeler sudan karaya doğru olan evrimlerini tamamlamışlar ve böylece "yüksek fungi" olarak da adlandırılmaktadırlar.

ilk kez uçağa bineceklere tavsiyeler

harmonia🛡️
böylesi basit bir işlem için bile tavsiye alıyorsanız siz binmeyin. bir şeyi de abartmayın yahu fobisi olanlar dışında dümdüz bir yolculuk şekli işte neyin tavsiyesi lazım ki?
hee illa ki bir tavsiye istiyorsanız; yukarısı çok soğuk sıkı giyinin. uçak kalkınca gizli bir örgüt parti falan yapıyor da bunlar gizli bilgi paylaşmadım sayın.

bitcoin

kıpçak bey
kripto para. hatta tüm kripto paraların atası.

2009 yılında norveçli üniversite öğrencisi kristoffer koch, hocasının ödev vermesi üzerine sınıfta bitcoin'i tanıtan bir sunum yapacaktır. bunun için 150 norveç kronu yani yaklaşık 27 dolarlık parası ile 5 bin bitcoin almış ve sonra da sunumunu yapmıştır.

2013 yılında bitcoin'in değerinin fırlaması üzerine yaptığı yatırımı hatırlar fakat hesap şifresini unutmuştur. bir süre uğraştıktan sonra şifresini bulur ve 27 dolarlık yatırımının 900 bin dolara ulaştığını görür.

(bkz:köşeyi dönmek)
(bkz:bedavadan zengin olmak)

ayrıca;
https://webrazzi.com/2016/05/27/bitcoinden-zengin-olanlarin-listesi/

menkul

alpha wolf
1. bulunduğu yerden başka bir yere taşınmış, götürülmüş, nakledilmiş.

2. taşınabilir, nakledilebilir.

3. ağızdan ağza geçerek gelen, nakil ve rivayet edilen.

4. taşınması mümkün olan, taşınabilir şey (hukuk).

ayna

queen♛
Erhan güleryüz'ün seslendirdiği bu şarkı bana eski ayna grubu şarkılarını hatırlatıyor. Tarz hiç değişmemiş, muhteşem.