conversations with a killer the ted bundy tapes

namütenahi
joe berlinger'ın yapımcılığını üstlendiği ve yönettiği belgesel. amerikan suç tarihinin en gizemli adamlarından biri olan ted bundy ele alınıyor . netflix'te 4 bölümlük mini belgesel olarak yayınlandı; 200-250 dakikaya bundy güzel bir şekilde sığdırmışlar.

bilindiği üzere ted bundy; amerikan suç tarihinin en önemli suçlularının başında geliyordu. savunmasını kendisi yapması, mahkeme salonlarını dolduran kadınlar vesaire...

belgesel işinde gerçekten kaliteli işler yaptıkları aşikar; böyle özel bir dosyanın da gerçekten harika olduğunu düşünmekteyim.

gerçek görüntüler ışığında bir katilin anatomisini izleyeceğiniz harika bir belgesel: stephen micaud isimli muhabirin bundy'nin 78'den sonraki süreçte yaptığı röportajların kasetleriyle ilerliyor. tabi arada bundy hakkında minik anekdotlar da veriyor.

richard nixon destekçisi, savaş karşıtlarının karşısında duran bir aktivist ve eğitim hayatında başarılı olmak isteyen genç bir hukukçu.

röportaj esnasında; her şeyden uzak normal bir adamım gibi ifadesi var, bunu idrak edebilmek için tekrar tekrar izledim ama hâlâ bundy'nin ne çeşit bir psikopat olduğunu çözemedim.